Wyścig po talenty znów nabiera tempa!

Nowy raport firmy Michael Page udowadnia, że to ludzie są najważniejszym zasobem organizacji. Nie jest to tylko slogan, lecz oparta na faktach rzeczywistość. Współcześni liderzy HR kładą szczególny nacisk na działania związane z zarządzaniem talentami i retencją pracowników. W ten sposób firmowy dział HR awansuje na pozycję partnera zarządu – zarówno w obszarze operacyjnym, jak i strategicznym.

Zgodnie z wynikami globalnej ankiety Michael Page, w której uzyskano ponad 2500 odpowiedzi od liderów działów zasobów ludzkich, priorytetami HR w najbliższym roku będą: pozyskiwanie i zarządzanie talentami oraz szkolenia i rozwój.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą infografiką, która podsumowuje najważniejsze wnioski z badania.


Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

Branża HR w Europie kontynentalnej

Jakie są najważniejsze zadania europejskich liderów HR na najbliższe 12 miesięcy? Jak zachowają się oni w obliczu zmian na rynku pracy i zwiększonych wymagań, stawianych przed ich działami? Czy posiadają zasoby, które pozwolą im z sukcesem rekrutować nowych pracowników i zarządzać talentami? Czy polityka różnorodności i integracji jest w Europie „gorącym tematem”, czy też są aktualnie inne, pilniejsze wyzwania?

Zobacz naszą infografikę – poznaj plany i zakres zadań europejskich liderów HR w porównaniu z menedżerami z pozostałych regionów.

Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

Globalny Barometr HR - Najważniejsze wnioski

Działania HR kluczem do rozwoju biznesu

Na podstawie wyczerpujących danych z całego świata Barometr ukazuje zmieniającą się rolę działu HR, który staje się motorem rozwoju organizacji oraz strategicznym i biznesowym partnerem zarządu.

Rola HR szybko ewoluuje. Dział ten, którego funkcję niegdyś określano jako czysto administracyjną, dziś staje się strategicznym partnerem biznesu, skupionym na pozyskiwaniu, rozwoju i zarządzaniu talentami, na których opiera się sukces organizacji.

Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

Globalny Raport

Globalny Barometr HR firmy Michael Page jest kompleksową analizą postaw liderów HR wobec zmieniającej się roli i nowych wyzwań działu HR w organizacji.

Wyniki uzyskano na podstawie ankiet wypełnionych przez 2500 menedżerów HR z 65 krajów, pracujących w organizacjach różnej wielkości – od małych przedsiębiorstw do globalnych korporacji, we wszystkich sektorach gospodarki. Ta szeroka próba gwarantuje, że zaprezentowane wnioski na temat stanu branży HR bazują na wiarygodnych danych.

Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone